Press

Miłość od pierwszego blasku.

Komponenty SWAROVSKI® ELEMENTS, będące idealnym połączeniem technologicznej precyzji i artystycznej wrażliwości, rozpalają wyobraźnię i dodają blasku każdemu wyrobowi, jaki zdobią.

Godnie spełniając rolę źródła twórczej inspiracji, Swarovski® w każdym sezonie prezentuje szeroki wybór innowacyjnych propozycji – od nowoczesnych wisiorków poprzez nowe kolory i efekty aż po klasyczne szlify o niedoścignionym blasku.

Rozległość, wszechstronność i wysoka jakość oferty SWAROVSKI® ELEMENTS otwiera przed projektantami wprost nieograniczone możliwości i obleka w lśniącą elegancję każdego, kto ulega urokowi kryształu

khaz-sesje-foto
khaz-daniel-swarovski-i-250px

Daniel Swarovski

ur. 24 października 1862 w Jiřetínie pod Bukovou, Czechy.
zm. 23 stycznia 1956 w Wattens, Austria.

W 1895 roku Daniel Swarovski, czeski wynalazca i wizjoner, osiadł w wiosce Wattens, w austriackim Tyrolu. Zabrał ze sobą maszynę do szlifowania i polerowania kryształowych kamieni jubilerskich własnego projektu. Takie były początki kariery Swarovskiego, światowego lidera w produkcji szlifowanego kryształu. Zrewolucjonizował on świat mody i zajął się produkcją kryształu dla branży mody i jubilerstwa, a od niedawna również do oświetlenia, architektury oraz wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Historia kryształów

SWAROVSKI® ELEMENTS to luksusowa marka najwyższej jakości komponentów z kryształu produkowanych przez spółkę Swarovski®.

Obecnie firma jest kierowana przez piąte pokolenie spadkobierców założyciela i swoim zasięgiem ogarnia cały świat, zatrudniając 26 100 pracowników, prowadząc działalność w ponad 120 krajach i generując obrót w wysokości 2,22 mld euro w 2011 roku.

Działalność firmy Swarovski® obejmuje dwa główne obszary, z których jeden związany jest z produkcją i sprzedażą kryształowych komponentów, drugi natomiast – z tworzeniem gotowych produktów. Elementy firmy Swarovski® stały się nieodzownym składnikiem międzynarodowego designu.

ideogram-khaz
logo-khaz-500px

Swarovski® Crystal Society

Swarovski® Crystal Society liczy niemal 325 000 członków na całym świecie, entuzjastycznych kolekcjonerów słynnych kryształowych figurek. Aby uczcić świat innowacji i inspiracji Swarovskiego, w 1995 roku w Wattens otwarto wspaniałe, multimedialne muzeum kryształu.

Od 1965 roku firma dostarcza również precyzyjnie szlifowane, naturalne i syntetyczne kamienie dla branży jubilerskiej i zdobniczej. Prezentujące kreatywność leżącą u podstaw firmy, własne linie dodatków, biżuterii i przedmiotów do dekoracji wnętrz Swarovski® są sprzedawane w ponad 2200 sklepach detalicznych na całym świecie.